Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë Empty Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë

  Post by milan4ever on Tue Apr 14, 2009 2:27 am

  Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë F.0327140222267_m
  Personat e moshuar të cilët nuk kanë familje dhe miq, ose ndjehen të vetmuar pavarësisht pranisë së njerëzve përreth tyre, janë të prirë që të kenë probleme me shëndetin, njoftojnë shkencëtarët amerikanë.

  Duke përcjellë 3.000 participantë të moshave ndërmjet 57 dhe 85 –vjeç, hulumtuesit pranë Universitetit Cornell kanë vërejtur se mungesa e miqve dhe të afërmve është e lidhur me dobësimin e shëndetit fizik dhe mendor, shkruan revista “Journal of Health and Social Behavior”.

  Ekspertët besojnë se vetmia është e lidhur me stresin, mungesën e vetëbesimit dhe mundësinë e zhvillimit të depresionit- të cilët për pasojë ndikojnë në shëndetin mendor dhe fizik.
  DeFFo
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë Empty Re: Pleqtë e vetmuar nuk kanë shëndet të mirë

  Post by DeFFo on Tue Apr 14, 2009 12:14 pm

  Po osht Normale qdo njeri qe esht i vetmuar nuk ndihet mir posaqerisht Pleqt dhe femijet

   Current date/time is Mon Jun 17, 2019 7:47 am