Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet Empty Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet

  Post by milan4ever on Tue Apr 14, 2009 2:32 am

  Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet F.0323101350181_m
  Një hulumtim i ri i një kompanie ushqyese, pohon se perceptimi dhe zgjedhja e ushqimit nga fëmijët dhe adoleshentët është shumë më e mirë, se sa është menduar.

  Të dhënat nga ky studim kanë treguar se 42% e fëmijëve e dëshirojnë ushqimin e pasur me energji, 35% e tyre zgjedhin ushqimin e pasur me vitamine dhe minerale, 25% prej tyre kanë kujdes në konsumimin e yndyrave, ndërsa 22% e fëmijëve dhe adoleshentëve konsumojnë më pak sheqerna.

  I njëjti studim shton se 65% e fëmijëve drekojnë me familjen e tyre, së paku pesë herë në javë.

  Këto të dhëna lënë të kuptohet se mendimi i deritanishëm se fëmijët e kohës moderne hanë gjithmonë vetë dhe jashtë shtëpie, është i gabueshëm.
  DeFFo
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet Empty Re: Fëmijët ushqehen më mirë sesa mendohet

  Post by DeFFo on Tue Apr 14, 2009 12:07 pm

  post i mir

   Current date/time is Wed May 22, 2019 9:53 am