Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Edukimi kundër mbipeshës 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Edukimi kundër mbipeshës Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Edukimi kundër mbipeshës Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Edukimi kundër mbipeshës

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Edukimi kundër mbipeshës Empty Edukimi kundër mbipeshës

  Post by milan4ever on Tue Apr 14, 2009 2:21 am

  Edukimi kundër mbipeshës F.0407125113361_m
  Zëdhënësja e Shoqatës britanike për ushqim, Anna Groom, ka pohuar nevojën e edukimit për ushqim nëpër shkolla, mirëpo ka shtuar se edhe prindërit duhet të luajnë një rol pozitiv në zhvillimin e vetëdijes së fëmijëve të tyre për rëndësinë e ushqimit të cilin e konsumojnë.

  “Shkollat vetëm mund ta ofrojnë mundësinë e edukimit, ndërsa secili fëmijë dhe familja e tij duhet të implementojnë një mënyrë të shëndetshme të jetës në përditshmërinë e tyre”, ka thënë Groom.

  Groom ka shtuar se fëmijët, veç tjerash duhet që në shkollë të mësojnë edhe për ndikimin e konsumimit të tepruar të yndyrave të ngopura dhe të kripës mbi shëndetin e zemrës.

   Current date/time is Wed May 22, 2019 9:56 am