Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Së shpejti kompjuterë me Windows 7

  Share
  avatar
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Së shpejti kompjuterë me Windows 7

  Post by Admin on Sun Mar 22, 2009 12:47 am

  Sistemi operativ Windows 7 i gjigantit softuerik amerikan Microsoft, do të fillojë të instalohet në kompjuterët e ri të cilët do të gjenden në treg që gjatë këtij viti, ka bërë të ditur departamenti i prodhimit të sistemeve operative të kësaj kompanie.

  Sipas njoftimeve, Windows 7 do të prodhohet në versionet 32 dhe 64 bit. Microsoft ka bërë të ditur se softueri i ri Windows 7, mes tjerash, do të harxhojë më pak rrymë, do të jetë më efikas dhe do lidhet edhe me telefonat celular.

  Nëse shfrytëzuesi ka dy kompjuterë, sistemi do t?i mundësojë sinkronizim automatik të fajllave, ashtu që ai nuk do të ketë nevojë të dërgojë dokumente nga njëri në tjetrin.


   Current date/time is Wed May 23, 2018 8:21 pm