Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Belgët thyen rekordin e pritjes në radhë për tualet

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Belgët thyen rekordin e pritjes në radhë për tualet

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 12:23 am

  Në Belgjikë është arritur rekordi botëror i gjatësisë së radhës së pritjes për tualet, kur 756 persona janë ndalur në radhë para një tualeti në qendër të Brukselit, në mënyrë që në Ditën ndërkombëtare të ujit të tërheqin vërejtjen për nevojën për ujë të pastër.

  Performansën e ka organizuar nga organizata për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, UNICEF, punëtorët e së cilës, para një tualeti të rrejshëm, u kanë vendosur nga një shirit rreth dorës në shenjë të pjesëmarrjes me numër dhe bluzën si “certifikatë” që kanë marrë pjesë në aksion.

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 7:41 am