Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes Empty Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes

  Post by milan4ever on Tue Apr 14, 2009 2:19 am

  Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes F.0413175803804_m
  Për të ruajtur buzëqeshjen tuaj të bukur, kufizoni çipsit dhe produktet e ngjashme (smokit, keksat dhe ushqimet tjera të thara) dhe hani një ushqim të shëndetshëm, mirë të balancuar të ndërtuara nga katër grupet kryesore të produkteve ushqimore. Por pastrimi i rregullt është faktori kryesor.

  Kujdesuni që ushqimi juaj ditor të përmbajë:

  - bukë, grurë ose drithëra të tjera;
  - pemë;
  - perime;
  - mish, peshq, mish shpendësh ose proteina të ndryshme;
  - qumësht, jogurt dhe djathë.
  Një dietë mirë e balancuar përfshin ushqime të ndryshme të cilat i japin organizmit të gjitha përbërësit që i nevojiten.


  Pastrimi i rregullt më i rëndësishmi

  Por, përveç ushqimit të pasur, për të ruajtur dhëmbët tuaj duhet t’i pastroni ato së paku dy herë në ditë dhe atë me pastë të pasur me fluor.

  Zgjidhni pasta kualitative të dhëmbëve. Pastroni dhëmbët mes tyre mirë edhe me penj për dhëmbë ose me ndonjë pajisje tjetër që depërton mes dhëmbëve, së paku një herë në ditë, për të parandaluar krijimin e shtresave gurore në dhëmbë.

  Dhe mos harroni të bëni vizita të rregullta tek dentisti për të kontrolluar dhe pastruar dhëmbët, me qëllim që të keni një buzëqeshje e cila do të zgjasë përgjithmonë.
  DeFFo
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes Empty Re: Ruani buzëqeshjen me ushqime të shëndetshmes

  Post by DeFFo on Tue Apr 14, 2009 12:20 pm

  Flm per Info

   Current date/time is Mon Jun 17, 2019 7:44 am