Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Shqipëria bie 11 vende në listën e FIFA-s

  Share
  DeFFo
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Shqipëria bie 11 vende në listën e FIFA-s

  Post by DeFFo on Wed Apr 08, 2009 5:02 pm

  Shqipëria bie 11 vende në listën e FIFA-s

  Dy humbjet zhgënjyese kundër Hungarisë dhe Danimarkës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2010, i kanë kushtuar kombëtares kuqezi me 11 pozita në listën e FIFA-s.

  Në renditjen e muajit mars Shqipëria ishte e 80-ta në renditjen e kombëtareve më të mira në botë, ndërsa tash pozicionohet në vendin e 91-të.

  Humbja minimale prej 1-0 ndaj Hungarisë në Qemal Stafa, pavarësisht një paraqitjeje solide, dhe ‘turpërimi’ prej 3-0 në udhëtim kundër Danimarkës, kanë bërë që ekipi i drejtuar nga trajneri Arie Haan të zbresë 11 vende.

  Kjo është pozita më e ulët e Shqipërisë për këtë vit dhe më e ulëta që nga shtatori i vitit të kaluar, kur u rendit në pozitën e 102-të.

  Prej ekipeve ballkanase, zbritje ka pësuar Maqedonia, 4 pozita, por e cila ende qëndron shumë më lartë se Shqipëria, pasi tash mban vendin e 64-të, si dhe Kroacia me një pozitë më poshtë (tash e 8-ta).

  Të gjitha ekipet tjera kanë pësuar ngritje. Greqia është ngritur gjashtë pozita (tash e 13-ta), Serbia 13 pozita (tash e 23-ta), Bullgaria shtatë pozita (tash e 20-ta) dhe Bosnja e Hercegovina, që është ngritur plot 20 vende (tash e 38-ta).


   Current date/time is Thu Feb 21, 2019 4:56 pm