Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Maskerano: Mesi mund ta durojë presionin e fanellës me numër 10

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Maskerano: Mesi mund ta durojë presionin e fanellës me numër 10

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 6:13 pm

  Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Havier Maskerano ka besim të madh në Lionel Mesin, i cili sipas tij mund ta bart pa problem fanellën me numrë 10 të Huan Roman Rikelmes. Në fakt, për shkak të mosmarrëveshjeve me përzgjedhësin Diego Maradona, Rikelme vendosi të braktis kombëtaren argjentinase dhe në këtë mënyrë fanella me numrin 10 mbeti e lirë.
  Këtë fanellë në historinë e kombëtares argjentinase e kanë bartur gjigantët si Maradona, por Maskerano beson se Mesi do të jetë një pasardhës i denjë i kësaj fanelle. "Natyrisht se vendimin e merr përzgjedhësi, por mendoj se Mesi i ka të gjitha parakushtet për ta veshur atë fanellë. Mesi është favorit për numrin 10-të, edhe pse ka edhe futbollistë tjerë të cilët do të mund ta fitojnë atë fanellë", ka pohuar Maskerano. Në fillim të kësaj jave Maradona ka paraqitur katër kandidatë për fanellën me numrin 10-të, e ata janë: Mesi, Huan Sebastian Veron, Daniel Montenegro dhe Karlos Tevez, por duket gjithnjë e më e sigurt se fanella do t'i besohet yllit të Barcelonës, Lionel Mesi.

   Current date/time is Wed May 23, 2018 8:31 pm