Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Google Rivalë Me Skype Dhe Shërbimi Voip

  Share
  avatar
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Google Rivalë Me Skype Dhe Shërbimi Voip

  Post by Admin on Mon Mar 23, 2009 1:40 am  GOOGLE RIVALË ME SKYPE DHE SHËRBIMI VOIP

  Google ka filluar një VoIP shërbime për përdoruesit se telefonisë mobile që duket e vendosur të bëj rivalitet Apps nga Skype dhe Truphone.


  Ky shërbim i ofron mundësinë për të bërë telefonata lokale dhe ndërkombëtare që janë të përmes internetit dhe ju ofron me një numër që merr ndonjë thirrje, në shtëpinë tuaj, punën, ose mobil.

  Shërbimi gjithashtu automatikisht e kthen nga zëri në tekst sms dhe pastaj e dërgon ne Gmailin tuaj ose si SMS ne celular, kështu që ju keni mundësi ta lexoni se sa ta dëgjoni me zë. Dhe gjithashtu ofron të njëjtin funksion për ndonjë tekst sms qe ju keni marrë prej telefonit celular.

  "Konvertimi behet prej zerit në tekst sms dhe e vënë atë në inboksin e emailit tuaj në mënyrë që ajo të më lehtë të kerkohet dhe gjithmonë do të ketë një ruajte të mesazhit me zë ," tha Craig Walker.

  "[zëri i transkriptuar] ose gabime mund të përfshijnë, por kemi në plan të bëmjë përmirësime me saktësinë me kalimin e kohës," tha Google në një blog.

  "Kjo ka të bëjë me lejimin e telefonit tuaj ekzistuese për të punuar më mirë. Kjo nuk është se jemi duke zëvendësuar telefonin tuaj, ne jemi duke i dhënë [it] aftësinë për të punuar më mirë," shtoi Walker.

  Google Voice është aktualisht në dispozicion vetëm për banorët e SHBA dhe fillimisht vetëm do të jetë në dispozicion për të abonentëve telefonik të kompanive GrandCentral.

  Google mesazhi me zë do të ofrojë përfitime të ngjashme për të nisur një shërbim së fundmi nga kompania Skype dhe VoIP Spinvox. Ky shërbim kushton 17p plus koston fillestare te dërgimit të një tekst mesazhi. /tekst : pcworld.com / foto : google.com /v

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 8:03 am