Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Ndikimi i pagjumësisë në apetit 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Ndikimi i pagjumësisë në apetit Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Ndikimi i pagjumësisë në apetit Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Ndikimi i pagjumësisë në apetit

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Ndikimi i pagjumësisë në apetit Empty Ndikimi i pagjumësisë në apetit

  Post by milan4ever on Tue Apr 14, 2009 2:24 am

  Ndikimi i pagjumësisë në apetit F.0402141656484_m
  Një studim i ri i realizuar në Universitetin e Kalifornisë, tregon lidhshmërinë ndërmjet gjumit të keq dhe mbipeshës.

  Duke përcjellë 38 participantë, shkencëtarët kanë vërtetuar se personat të cilët kanë pagjumësi kronike, e kanë të zvogëluar për 30% nivelin e grelinës- hormonit kryesor i cili kontrollon apetitin.

  Hulumtuesit mendojnë se ndryshimet e mëdha në nivelin e grelinës të lidhura me pagjumësinë, janë tregues të mirë dhe paraprirës të terapive të reja, të cilat do ta kenë shënjestër grelinën si trajtim kundër mbipeshës.

  Revista shkencore “Psychoneuroendocrinology” njofton se në bazë të të dhënave të grumbulluara nga ky studim, pagjumësia nuk ka pasur ndikim ne nivelin e leptinës- një tjetër hormon, i cili është i lidhur ngushtë me apetitin

   Current date/time is Mon Jun 17, 2019 7:46 am