Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Barcoleta të reja!!!

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Barcoleta të reja!!!

  Post by milan4ever on Mon Apr 13, 2009 10:39 pm

  Anglishtja
  Shkon Xhema në New York dhe e gjen një banesë përplot me minj. Shkon tek pronari të ankohet, por nuk di mirë anglisht. Pronari e pyet:
  - What is the problem?
  - Ju nou...Tom end Xheri...
  - Yes, Tom and Jerry, so what is the problem?
  - Po Xheri deee.

  Mençuria
  E kap polici hajnin. Hajni i pafuqishëm e pyet policin:
  - A mund të shkoj një minutë deri tek ajo furrë buke, do të vdes urie?
  Polici i thotë:
  - Shko, por kthehu menjëherë.
  Polici e lëshon, hajni ikë. Të nesërmen i njëjti polic e kap të njëjtin hajn. Hajni i thotë prapë:
  - Të lutem, më le të shkoj një minutë deri tek ajo furrë buke, do të vdes urie?
  Polici i thotë:
  - Po more, nuk jam unë aq budalla, ti trus këtu, e unë po shkoj po të blej!

  Kryengritja
  Pyet mësuesja Shulin:
  Si quhet procesi kur populli çohet në kryengritje?
  Shuli ia kthen:
  Menstruacion!
  Si menstruacion, mos mendove revolucion?!
  Shuli ia kthen sërish:
  Po njëjtë de, njëlloj gjakderdhje!

  Pullat postare
  Dërgon biondina letër, e zyrtari i postës ia tërheq vërejtjen:
  - Zonjë, keni vendosur më shumë pulla postare se sa që duhet në këtë letër!
  - O Zot! Ishalla nuk shkon tepër larg, ia kthen biondina.

  Udhëtimi zyrtar
  I ankohet mikesha mikeshës:
  - Eh, çka është jeta! Njëfarë vakti kënaqesha në seks kur më kthehej burri nga udhëtimi zyrtar...
  - E tash?
  - Tash kënaqem kur ai shkon në udhëtim.

  Skënderbeu
  Vjen një plak në Prishtinë dhe e pyet një polic se ku është Skënderbeu?
  - Eh morë mixhë, po edhe budalla ma i madh e din ku është ai...
  - Po mu për këtë po të pyes ty. – ia kthen plaku.

  Papagalli
  Harron plaka papagallin në frigorifer. Pas pesë orësh hap frigoriferin dhe si e habitur thërret:
  - Oh kënd po e shohin sytë e mi?!
  Papagalli ia kthen:
  - Pinguinin, bre zoti të marroftë!!!

  Çorapet
  I thotë gruaja burrit:
  - Hmm, çka po të vjen more sot era e mirë! Çfarë ke bërë?
  Ai ia kthen:
  - Kam mbathur çorape të lara!

  Emri
  Shëtitet një plak nëpër park dhe e takon një djalosh të vogël të ulur në ulëse, dhe e pyet:
  - Djali jem, qysh e ke emrin?
  Djaloshi ia kthen:
  - Besnik.
  Plaku ia kthen:
  - Aii, shumë mirë more, e paske njëjtë si nipi jem Rexhepi.

   Current date/time is Sat Jun 23, 2018 12:16 am