Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Villa dhe Evertoni ndajnë pikët 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Villa dhe Evertoni ndajnë pikët Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Villa dhe Evertoni ndajnë pikët Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Villa dhe Evertoni ndajnë pikët

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Villa dhe Evertoni ndajnë pikët Empty Villa dhe Evertoni ndajnë pikët

  Post by milan4ever on Mon Apr 13, 2009 10:36 pm

  Villa dhe Evertoni ndajnë pikët F.0412173438423_m
  Aston Villa ka arritur të marrë një pikë përballë Evertonit, pasi u rikthye nga disavantazhi i dyfishtë për të barazuar me rezultat 3-3, në një ndeshje mjaft emocionuese në Villa Park.

  Everton morri avantazhin me anë të Marouane Fellaini në minutën e 19-të të lojës, pas një harkimi të bukur nga Leighton Baines, ndërsa Tim Cahill dyfishoi rezultatin pas edhe katër minutash tjera.

  Por Villa u përgjigj me anë të një goli të shënuar nga afërsia nga John Carew (33’), për të ngushtuar disavantazhin para pauzës mes pjesëve.

  Një goditje e shkëlqyeshme nga Steven Pienaar shtoi në 3-1 avantazhin e mysafirëve (53’), por ekipi i Martin O'Neill u përgjigj me shpejtësi kësaj radhe me një gjuajtje të lirë të James Milner që përfundoi në rrjetën kundërshtare (55’).

  Barazimi mbase ishte rezultati më i drejtë i ndeshjes dhe Gareth Barry ndihmoi vendasit të arrijnë këtë me anë të një penaltie të shndërruar në gol (66’).

  Me pikën e fituar Aston Villa ruan pozitën e pestë me 53 pikë, derisa Evertoni humb rastin të marrë këtë pozitë dhe vazhdon mbetet një vend më poshtë, në të gjashtin me 52 pikë të grumbulluara.

   Current date/time is Sun Aug 25, 2019 12:36 pm