Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Reggina me nëntë lojtarë humbet ndaj Udineses

  Share
  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Reggina me nëntë lojtarë humbet ndaj Udineses

  Post by milan4ever on Mon Apr 13, 2009 10:35 pm


  Reggina vazhdon të fundosen në tabelën e Serie A, pasi ka humbur me rezultat 2-0 në fushë të vet ndaj Udineses pas një ndeshje të tensionuar që e la ekipin vendas me nëntë lojtarë në fushë.

  Pas një pjese të parë të qetë, ndeshja shpërtheu befas në minutën e 55-të me një akordim kontrovers të një penaltie për Udinesen dhe përjashtimin e pasuar të Maurizio Lanzaro.

  Mbrojtësi i Regginas ‘u qeras’ me një karton të kuq për shkak të reagimin të tij ndaj vendimit të arbitrit, derisa në anën tjetër Maurizio Domizzi humbi rastin duke dërguar topin mbi shtyllë.

  Antonino Barilla po ashtu u dërgua jashtë loje pas gjashtë minutash të tjera, pasi morri edhe kartonin e dytë të verdhë për të përkeqësuar edhe më shumë ditën e vendasve.

  Megjithëse me nëntë lojtarë në fushë vendasit patën rastin të kalojnë në avantazh nëntë minura para fundit të ndeshjes, kur për Regginan u akordua penalti, por goditja e Franco Brienza u mbrojt nga portieri Samir Handanovic.

  Antonio Floro Flores iu dha fund shpresave të vendasve duke shënuar dy gola në minutat e fundit të ndeshjes (85’ dhe 90’).

  Reggina mban fundin e tabelës me 20 pikë, derisa Udinese mbledh 39 pikë në pozitën e 13-të.

   Current date/time is Thu Feb 21, 2019 4:52 pm