Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Rrjedh Dell Mini 11

  Share
  avatar
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Rrjedh Dell Mini 11

  Post by Admin on Mon Apr 13, 2009 2:41 pm


  Sipas informatave nga faqja gjermane e internetit Netbooknews, në linjën ekzistuese të kompjuterëve Mini të kompanisë Dell do të mund të paraqitej edhe një kryqëzim në mes të laptopit dhe netbookut prej 11 inçësh.

  Informatat e “rrjedhura” në publik nga Dell zbulojnë se bëhet fjalë për një kompjuter bartës me diagonale prej 11.6 inç. Më së shumti ka gjasa që të jetë i bazuar në platformën e Intel me procesor të voltazhit ultra të ulët, derisa do të vjen me 2 GB RAM, disk prej 250 GB dhe Windows XP apo Vista..

  Koha e pritur e lansimit të tij në treg është fundi i tremujorit të dytë apo fillimi i të tretit me çmim të rekomanduar të shitjes prej 500 dollarësh – për tregun amerikan.


  _________________
  IT Support

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 8:00 am