Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Beatles do të bashkohen edhe në studio

  Share
  avatar
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Beatles do të bashkohen edhe në studio

  Post by DeFFo on Thu Apr 09, 2009 2:55 pm

  Beatles do të bashkohen edhe në studio
  Legjendat e Beatles, Sir Paul McCartney dhe Ringo Starr, raportohet se janë duke planifikuar të rikthehen në studio për bashkëpunimin e parë pas më shumë se 10 vitesh.

  Dyshja u ribashkuan në skenë gjatë të shtunës në New York për një koncert bamirës, që ishte paraqitja e parë e tyre së bashku që nga koncerti i fundit në vitin 2002, kur nderuan shokun e ndjerë të bendit, George Harrison.

  Dhe bashkimi në skenë ka nxitur disa thashetheme se dyshja kanë në plan të incizojë sërish, për të parën herë që kur McCartney ishte mysafir në albumin e vitit 1998 të Starr, “Vertical Man”.

  “Ka kaluar një kohë e gjatë që kur Ringo ka luajtur në bateri për ndonjë këngë të Paul, por ata vendosën se mund të punojnë së bashku sërish. Ata kaluan kohë fantastike në New York dhe kuptuan se ende funksionojnë mirë së bashku. Ata tash do të bashkohet sërish më vonë gjatë këtij viti për të punuar në disa këngë të reja të Paul”, ka thënë një burim për Daily Express.

   Current date/time is Thu Jun 21, 2018 5:58 pm