Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Biografia E Qiljetes

  Share
  avatar
  Diar
  Moderator
  Moderator

  Biografia E Qiljetes

  Post by Diar on Wed Apr 01, 2009 10:44 pm

  Çiljeta lindi më 5 shkurt të vitit 1985
  në Tiranë, në Lagjen Nr. 3, te Selvia. Tetëvjeçaren e kreu në shkollën
  “Jeronim de Rada” e më pas gjimnazin te “Sami Frashëri”, në Tiranë. Në
  shkollë ka dalluar me aftësitë e saj në kërcim, këngë e recitim. Që në
  vitin e parë të gjimnazit zgjidhet modelja më e mirë. Po këtë vit merr
  pjesë edhe në konkursin e bukurisë “Miss Shqipëria”, ku vlerësohet me
  çmimin “Miss Kinemaja”. Në moshën 17-vjeçare përfaqëson Shqipërinë në
  spektaklin e bukurisë “Miss National”, të organizuar në Brazil. Gjatë
  gjimnazit bëhet imazh edhe i disa reklamave. Familja e saj përbëhet nga
  tre pjesëtarë: mami, babi dhe Çiljeta. Babi i saj quhet Ferdinand
  Xhilaga, i ditëlindjes 15.12.1935. Aktualisht, është pensionist, por
  profesioni i tij ka qenë ekonomist. Origjina e tij është dibrane,
  mirëpo, duke pasur babanë oficer, është lindur në Delvinë. Mami i
  Çiljetës quhet Majlinda Xhilaga, e lindur më 23.05.1962 në Korçë.
  Profesioni i saj është parukiere. Çiljeta i ka bërë dhuratë mamit të
  saj një sallon bukurie në Tiranë, i cili mban emrin “Çiljeta”. Çiljeta
  ka një marrëdhënie të rrallë me gjyshen e saj..."


  Lindur: Tirane, Albania
  Modele, Kengetare
  Horoskpi: Ujori.
  Eshte ajo qe beri Cilieten te famshme!
  Format e saj te rrumbullaketa e kthyen ate ne nje simbol seksi per
  Shqiperin. Pikerisht keto forma jane dhurate e natyres, pasi ajo nuk
  mban dieten dhe ushqehet normalisht. Ushqimi i saj i preferuar jane
  makaronat dhe asnjehere nuk i privon nga vetja gjerat qe i pelqejne.
  Here pas here shkon dhe ne palester, dhe nuk pi alkool as cigare.
  Shpenzon shume per pamjen e jashtme. Sidomos tani qe eshte ne vemendjen
  e paparaceve, ajo eshte e kujdesshme cdo here qe del nga shtepia.
  Gardaroba e saj eshte shume e madhe. Nese me perpara ka qen e fokusuar
  tek veshjet, se fundmi kane filluar t'i pelqejne shume aksesoret. Nuk
  ka asnje still te vecante.Vishet sportive, elegante dhe estravagante.
  Nese me perpara ka qene shume e njohur per ndryshimin e flokeve dhe
  pamjen e jashtme, duket se tani eshte e kenaqur. " Mendoj se duhet te
  rri natyrale!", ka thene ajo ne nje interviste. "Me pelqen keshtu dhe
  nuk kam ndonje ide per te ndryshuar". Dhe keq nuk e ka. Ajo u shpalle
  perpara disa kohesh ne internet si kengetarja me seksi. Ajo la pas
  bukuroshe si Elvana Gjata, Genta Ismajli dhe Nora Istrefi. Jo pak per
  nje vajze e cila kur debutoj ne skene me konkursin "Miss Shqiperia"
  kishte shume enderra ne sirtar.


  _________________

   Current date/time is Wed May 23, 2018 8:14 pm