Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Biografia E Genta Ismajli-t

  Share
  avatar
  Diar
  Moderator
  Moderator

  Biografia E Genta Ismajli-t

  Post by Diar on Wed Apr 01, 2009 10:33 pm

  Biografia

  Gentiana Ismajli (ose e njohur për publikun edhe me nofkën Genta)
  lindur më ? në Gjilani, Kosove ? është një këngëtare shqiptare nga
  Gjilani, Kosove U bë e njohur pas prezantimit të saj në programin e
  vitit të ri në Rodio Televizionin e Kosoves me këngën "Kthehu".  Pas një kohe të shkurtë ajo nxori edhe këngën "Dridhem", që doli se
  ishte vjedhje e një kënge bullgare. Është shumë e pëlqyer nga rinjtë në
  të gjitha trojet shqiptare, falë imazhit të saj seksi, veshjeve
  ekstravagante por edhe këngëve të bukura që mund të kategorizohen si
  turbofolk. Genta tani banon në Prishtine, por ajo ka banuar për disa vite edhe në Shba. I dashuri i saj është Miloti.


  Njëra ndër këngët më të bukura të Gentës ka emrin "Posesiv". Kjo
  është një fjalë angleze dhe përdoret për persona që kërkojnë tërë
  dashurin dhe vëmendje e një personi tjetër.Edhe pse Genta ka të njëjtin
  mbiemër sikurse Adelina Ismajli ato nuk janë nga e njëjta familje.Pasi
  bëri një boom me këngën "Kthehu" doli në shesh se ajo këngë ishte vjedhur nga një këngtare bullgare.
  Albumi: Mos më shiko. Viti 2004
  Albumi: Më e fortë jam unë. Viti 2005
  Albumi: Posesiv. Viti 2006
  Albumi: Zero Zero. Viti 2008


  _________________

   Current date/time is Thu Jun 21, 2018 5:45 pm