Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  E bukur, apo e zgjuar, femrat ende ne dileme

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  E bukur, apo e zgjuar, femrat ende ne dileme

  Post by milan4ever on Fri Mar 27, 2009 8:47 pm


  E zgjuar apo elegante, e pasur, apo e shemtuar? Femrat kane nje marredhenie te nderlikuar dhe kontradiktore me imazhin e tyre, thuhet ne nje sondazh te realizuar se fundi.

  25 perqind e 2 mije femrave te pyetura, te moshes 18-34 vjec, jane shprehur se do t’u pelqente me shume te shpalleshin top modelja e vitit, sesa te fitonin cmimin Nobel per paqen. Edhe pse 75 perqind e tyre thone se do te qethnin koken zero per t’i shpetuar jeten nje te panjohuri, me shume se ¼ e te pyeturave pranuan se do te ishin dakord qe miqte e tyre te ishin perjete te shendoshe, nese kjo do te thoshte se ato vete do te mbesnin elegante.

  Persa i perket dilemes se marteses me nje burre duke u nisur nga pamja e tij, gjysma e 18-34-vjecareve thane se do te martoheshin me nje mashkull te shemtuar, nese ai do te kishte miliona. Sondazhi tregoi se 88 perqind e te anketuarave do te hiqnin dore nga ceulari, bizhute dhe tualeti ne kembim te nje miqesie.

  Sondazhi eshte kryer nga televizoni amerikan Oxygen. Sipas psikoterapistes Jenn Berman, rezultatet tregojne se femrat jane nje kombinim i nderlikuar i altruizmit dhe materializmit, kotesise dhe pasigurise, besnikerise dhe vetesherbimit. Te dhenat flasin per dyzimin qe ekziston tek secila prej tyre.

   Current date/time is Sun Sep 23, 2018 5:33 am