Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Shkencetarit mbledhin copezat e nje asteroidi

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Shkencetarit mbledhin copezat e nje asteroidi

  Post by milan4ever on Fri Mar 27, 2009 8:44 pm


  Copeza te nje asteroidi te rene ne Toke jane zbuluar nga shkencetaret, njoftoi gazeta, “Nature”. Rreth 50 pjeseza jane mbledhur ne shkretetiren e Sudanit, ku asteroidi ra ne muajin tetor.

  Shkencetaret thane se zbulimi perben nje mundesi per te studiuar rrugen e asteroidit dhe perberjen e tij kimike. Asteroidi ishte ndjekur nga teleskopi deri ne momentin qe ishte shperbere ne shkretetire. Ai perbehej nga nje material delikat, qe shkaktoi shperberjen ne nje lartesi 23 milje, for qe ishte i panjohur.

  Sipas autoreve te shkrimit, Douglas Rumble dhe Institutit Carnegie, shume meteore jane studiuar perpara shperberjes ne atmosferen e Tokes, por rasti i fundit ka qene unik, pasi nuk ka ndodhur me pare te shihet nje objekt perpara se te arrije ne atmosferen e Tokes dhe pastaj te bjere.

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 7:49 am