Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  SHTEPIA E BIG BROTHER ALBANIA

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  SHTEPIA E BIG BROTHER ALBANIA

  Post by milan4ever on Fri Mar 27, 2009 8:11 pm

  Planimetria e shtepise
  Shtepia ka nje siperfaqe prej 2000 metrash katrore. Pasi banoret hyjne ne shtepi, porta hyrese do te mbyllet dhe do te perdoret vetem atehere kur nje prej konkurenteve del nga shtepia nga eleminimet, ne raste shume te rendiesishme ku eshte e detyrueshme te hapet, si dhe kur nje konkurrent deshiron te dale vete me vullnetin e tij.
  Shtepia perbeht nga nje grup ambientesh te studiuara per te mbajtur 14 persona. Keto ambiente jane ne dispozicion te nje numri telekamerash qe operojne ne forme kryqezimi te cilat do te regjistrojne te gjithe jeten ne shtepi. Mbrapa seiciles telekamer ndodhet nje kameraman.

  Banjoja
  Ka nje kabinet WC, nje kabine dushi, nje lavaman dhe ngrohet nga sistemi ngrohes. Per arsye sigurie, ky ambjent nuk mund te myllet dot me celes. Telekamerat regjistrojne ne menyre te vazhdueshme te gjitha ambjentet e shtepise. Uje te ngrohte do te kete vetem nje ore ne dite. Ne kete ambjent do te kete edhe nje kuti te ndihmes se shpejte si dhe nje tharese flokesh.

  Dhoma e Gjumit
  Ne shtepi ndodhen dy dhoma gjumi. Qe te dyja kane perkatesisht nga 7 krevate. Ne shtepi ndodhen gjithashtu edhe dollape per te vendosur rrobat.

  Kuzhina
  Kuzhina eshte e ndertuar duke patur ne perbejrje te saj paisje te nevojeshme per gatim, nje frigorifer, nje lavaman, si dhe paisje guzhine normale per gatim. Kuzhina ka edhe uje te ngrohte qe sherben per larjen e objekte te ndryshme qofshin keto te objekte te gatimit apo edhe te dickaje tjeter qe ju nevojitet.

  Dhoma e ngrenies
  Ka nje tavoline si dhe 14 karrige

  Salloni
  Fillon tek dhoma e ngrenies dhe Kuzhines, dhe ka Brenda tij, divane, karrige, poltrona, tavoline qendrore, vitrina si dhe mobilje te tjera perfshi edhe nje TV.

  Magazina
  Ne magazine ndodhet pajisje qe sherbejne per te realizuar pune te vogla shtepiake. Aty mund te gjeni edhe hekurin per te hekurosur rrobat si dhe tavolinen e hekurosies, batanije, ndresat e krevatit si dhe te tualetit (te cialt do te nderrohen nje here ne jave), si dhe paisje te tjera te kuzhines.
  Na magazine ndodhet edhe nje frigorifer tjeter ngrires, ne te cilin ndodhet mish, peshk si dhe verdure e ngrire. Mbi te gjitha ne magazine gjendet edhe nje racion javor ushqimi te mjaftueshem, ne menyre qe te sigurohet mbijetesa e konkurenteve. Cdo lloj produkti tjeter duhet te blihet nepermjet buxhetit javor qe iu eshte vene ne dispozicion.

  Dhoma e Rrefimit
  Ne kete dhome ndodhet nje tavoline, nje poltrone, nje mikrofon si dhe nje kamer qe bie ne sy. Dera e ketij ambjenti mund te haper vetem nga Big Brother dhe domosdoshmerisht, vetem pasi konkurrenti t'i kete rene ziles. Prane deres ndodhet nje drite e cila ndizet vetem ne rastin kur Big Brother ka dhene mundesine e hyrjes ne kete dhome.
  Dhoma e rrefimit eshte nje ambjent shume i rendesishem ne shtepine e Big Brother. Kete dhome seicili konkurrent duhet ta perdore te pakten nje here ne dite, vetem pasi ka marre ftesen nga Big Brother.

  Dhoma e rrefimit duhet te perdoret per te folur me Big Brother vetem per motivet e meposhteme:

  * konfidenca
  * ceshtje emergjente
  * dalje nga shtepia ne menyre vullnetare
  * kerkesa specifike

  Kryesisht kjo dhome do te perdoret normalisht per procesin e “nominimeve”.

  Oborri
  Ne oborr mund te kryhen aktivitete te ndryshme. Ne nje cep ndodhet nje tavoline. Aty ndodhen edhe paisje per palester. Nje pjese e oborrit, ka nje vaske hidromasazhi te klimatizuar. Mirembajtia e saj eshte detyre e konkurrenteve, te cileve do t`ju jepen shpejgime te qarta se si duhet ta bejne kete.

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 7:57 am