Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  5.000 dollarë shpërblim për kapjen e piromanit të tualeteve

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  5.000 dollarë shpërblim për kapjen e piromanit të tualeteve

  Post by milan4ever on Fri Mar 27, 2009 1:49 pm


  Kompania Clorox ka ofruar një shpërblim prej 5.000 dollarësh, dhe furnizim vjetor me produkte higjienike, për atë person i cili ndihmon në kapjen e një piromani të tualeteve publike të kësaj kompanie.

  Kompania, me seli në Oakland, të premten ka angazhuar një ekip patrullues në qytet, i cili ka për qëllim t’i njoftojë qytetarët me ofertën dhe shërbimin e saj.

  Që nga muaji nëntor, një mori tualetesh publike janë djegur në këtë qytet, duke shkaktuar dëme materiale prej 50.000 dollarësh, dhe erë të pakëndshme për qytetarët, nga piromani ose piromanët, të cilëve iu pengojnë këto ngrehina shumë shpesh “shpëtuese” për qytetarët.

  Fatmirësisht, kryeqyteti i Kosovës nuk duhet të brengoset për piromanët të tillë, sepse përkundër “kërkesës së madhe”, nuk disponon me asnjë tualet publik.

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 7:50 am