Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Biografia e Viktor Palokaj (Rebel aka unikkatil)

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Biografia e Viktor Palokaj (Rebel aka unikkatil)

  Post by milan4ever on Fri Mar 27, 2009 1:12 am

  U lind ne vitin 1982 ne nje familje me tradit.
  Eshte nipi i Gjon Palokes d.m.th. udhheqsi i ballit kombetar njeriu i cili nuk ua dha tokat e stergjyshve skllaverve armiku deshi ta denoj me vdekje por nuk arriti.

  -Shkollen fillore e kreu ne Prishtin pastaj u regjistrua ne Gjimnazin "Sami Frasheri". Ai ne fillim ishte nje nxenes i sjellshem por me von u be nje problematik.Ai u perjashtua nga shkolla 3 her por perseri nuk pushoi dhe u be nje djal i veshtir sepse zemren e tij ja morri rruga dhe Hip- Hopi.Muziken rep e filloi 12 vjeq mirpo nuk vazhdoi sepse ne ate koh repi per te ishte shum i thjesht sepse ai kendonte rep te vertet.
  Me 1992 Unikkatili inqizoi kenget e tij te para “Demokraci” dhe “Ta zdhukim Policin” dhe me 1993 ai inqizoi kengen e pare profesionale me titull :zingjiret qe s’kputen”. Pas disa vitesh,saktesisht me 1995 Viktori perjetoi nje tragjedi, shoku i tij i ngushte Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq,per kete ndodhi ai shkroi dhe inqizoi kengen “Shpirti N’Paqe” si kujtim per Drenin.
  Ne kohen kur per nje fjale kunderSerbise paguaje shtrenjte Unikkatili shkroi kenge net e cilat permendeshin emra te policve serb si ajo “Vdekje Serbis” e megjithate Radio Selavia ne Pristhtin frikoheshin t’I emetonin keshtu qe nga te gjitha kenget e Unikkatilit aso kohe u emitua vetem “shpirti n’paqe”.Muzika qe bente Unikkatili ishte Hip-Hop eksplicit, net e cilin pa frike paraqiste realitetin ashtu si ishte dhe keto ishin arsyet kyqe te mos afirmimit te tij ne ate kohe.Ndonese do mund te zgjedhte rrugen e lehte deri te fama duke mos perdorur shprehje eksplicite ose fjale kunder pushtetit te asaj kohe sic kishin bere shumica apo te gjith reperet tjere te asaj kohe,ai nuk nderroi stilin e tij dhe mbeti reper eksplicit dhe real,por I panjohur.
  Me 1996 Unikkatili u fut ne perleshje me nje familje shqiptare dhe hyri ne gjak me ta.Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi te shperngulet per ne SHBA. Ata u vendosen ne Bronx(New York),vend ky mjaft i banuar nga komuniteti shqiptar ku atje edhe e vazhdoi endrren e tij. Me 1998 Unikkatili e ben nje kenge me disa anetare te ABI,te cilen e titulluan “ Albanian Rule” dhe ishte me shum freestyle dhe shaka.Ne pot e njejtin vit Unikkatili punon kengen “if i die u die” kenge kjo e cila nga shum shqiptare shihet si kenga me e mire rep e stilit western.

  -Viktori kur arriti ne USA menjehere e formoi klanin TBA (The Bloodu Alboz) ne gjuhen shqipe (Shqipet e Pergjakshme)ne te cilin nje pjese e anetareve mirren me muzik rep,nder ta me te njohurit jane:Z.E.F ,Miloti, Ye-Toni,Polo,Zeni,Presioni(I cili kendon vetem shqip),Fame,Special-K,Tee etj. Unikkatili ka edhe studion e tij te inqizimeve te emeruar “CONQUEROR RECORDS” net e cilen punon te gjitha kenget e tij.Albumi i ri i ti i perbashket me grupin The Bloody Alboz (TBA) i titulluar "Armiqt Suprem" eshte shitur me 8000 kopje mbrenda 3 ditesh.
  Ky Album e thyen recordin ne shitje, shkruan gazeta e Kosovës "Lajm". Asnjë album tjeter i ndonje Rep - Këngtari a grupi nuk është shitur me kaq kopje, brenda nje kohe kaq të shkurtër. Dhe ne vitin 2008 TBA formoi albumin e tij te titulluar "KANUNI I KATILIT"

  Viktor Palokaj-Rebel a.k.a (also known as-i njohur si) Unikkatil është një rep këngëtar kosovar që jeton në USA,atje ai shkruan dhe inqizon këngë shumë të pëlqyera dhe të kërkuara nga rinia. Mirëpo edhe pse ai është afirmuar vonë duhet të cekim që Viktori ka
  filluar të merret me rep që në moshë shumë të hershme.

  Anetaret e TBA jane: UniKKatil - Buja - Klepto - TEE - Cyanide - Z.E.F - B52 - Miloti - SacrifiC - Jetoni - VZ - Tribun - Professioni - Braves Hill - Presioni - N.A.G - Bc.DaZz - Hudra a.k.a Problemi Macabre - DMC - D.M.K Og 043 Slitta - F-Tim - Dredha -

  Keta janë grupi të cilët shumica nuk janë më (janë prish nermveveti).

  Kjo ishte biografia e shkurter e Unikkatil.
  avatar
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Re: Biografia e Viktor Palokaj (Rebel aka unikkatil)

  Post by DeFFo on Fri Mar 27, 2009 11:25 am

  NIce post
  avatar
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Re: Biografia e Viktor Palokaj (Rebel aka unikkatil)

  Post by Admin on Fri Mar 27, 2009 12:57 pm

  post i duhur


  _________________
  IT Support
  avatar
  Diar
  Moderator
  Moderator

  Re: Biografia e Viktor Palokaj (Rebel aka unikkatil)

  Post by Diar on Wed Apr 01, 2009 10:26 pm

  Very Happy Shum Mir BRRAVOO Smile


  _________________

  Sponsored content

  Re: Biografia e Viktor Palokaj (Rebel aka unikkatil)

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Thu Jun 21, 2018 5:49 pm