Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Deopresioni... 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Deopresioni... Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Deopresioni... Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Deopresioni...

  Admin
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Deopresioni... Empty Deopresioni...

  Post by Admin on Sun Mar 22, 2009 12:38 am

  Depresioni....eshte kjo mbyllje qe kemi drejt te panjohures qe na con ne krahet e tij...Te mberthyer pas rolit tone, pas se kaluares, energjite dhe liria per t'u shprehur ngelen te bllokuara. Dhe arrin meraku, qe na kujton se e ardhmja eshte koha e se pamundures. Dhe arrin depresioni, qe na kujton se po heqim dore nga vetvetja...
  Ne kete shoqeri, te qenit individ i realizuar do te thote te kesh leke, fuqi, te jesh i estetikisht i pranueshem, te kesh shoqerine e duhur...Pak rendesi ka nese per te arritur gjithe keto do te thote te heqesh dore nga cdo lloj origjinaliteti dhe te ngelesh vetem ne nivelin siperfaqesor te gjerave. Nuk ka rendesi nese duhet te pershtatesh, te ndryshosh natyren tende per te mbajtur fort statusin e arritur. Ne pamje te pare dukemi si nje nga gjeneratat me te arritura ne kete bote te industrializuar, me te realizuarat....dhe per kete duhet te jemi dhe me te lumturit. Por ja qe s'eshte keshtu...jemi nje gjenerate "e semure". Jemi teper te mberthyer pas se kaluares, pas asaj sigurie qe kemi arritur dhe qe na fik energjite pak nga pak. Kjo sjellje te con drejt depresionit ne menyre te paevitueshme. Depresioni te le te zbresesh drejt hic-it, ku cdo gje na duket sikur humbet kuptimin. Te rezistosh s'do te thote tjeter vecse te zgjasesh vuajtjen.
  Duhet te kuptojme mesazhin qe na jep vete depresioni: te ndryshojme drejtimin e jetes tone.
  Te zgjedhesh te rene, ndryshimin, do te thote te zgjedhesh jeten..

   Current date/time is Sun Aug 25, 2019 12:37 pm