Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Teori per Hipnoz 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Teori per Hipnoz Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Teori per Hipnoz Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Teori per Hipnoz

  Admin
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Teori per Hipnoz Empty Teori per Hipnoz

  Post by Admin on Sun Mar 22, 2009 12:36 am

  Hipnoza eshte gjendja e larte e sugjerimit ku vetdijesimi dhe jo-vetdijesimi shperbashkohen. Eshte gjendja e mendjes ku subjekti eshte me shume ne gjendje te pranoje sugjerimin e operatorit. Ju mund te keni qene ne hipnoze shume here pa e kuptuar. Ne qofte se keni pare ndonjehere nje film te dhimshem dhe keni reaguar me sy te mbushur me lot, atehere keni qene te hipnozuar nga televizioni. Jeni futur ne gjendjen e shtuar te sugjerimit, ku ju pa e kritikuar keni pranuar sugjerimin e dhimshurise ne ekranen e televizorit dhe keni reaguar me emocion te brengosur, lotin tend. Domethene, aftesia juaj e arsyetimit, qe mbahet ne mendjen tuaj te vetdijesimit, eshte anashkaluar. Nuk e arsyetuat qe filmi eshte thjesht nje loje, i keni pranuar veprimet sikur te ishte dicka reale. Prandaj reagove me emocion real.

  Fjala hipnoze, ka shume konceptime te gabuara.

  A eshte hipnoza gjume?

  Konceptimi i gabuar me i madh rreth hipnozes eshte qe ajo eshte fjetja. Asgje nuk mund te jete me a larget se e verteta. Ne qofte se jeni duke fjetur, nuk jeni te vetdishem, nuk mund te degjoni ndonje gje. Ne qofte se nuk mund te degjoni ndonje gje, atehere hipnoza nuk mund te te ndihmoje. Hipnoza eshte gjendja e vetdishmerise se prehte. Subjekti duhet te jete i zgjuar totalisht dhe i vetdishem rreth cdo gjeje rreth e qark.

  A ka ndjenje te hipnozuar?

  I dyti konceptim i gabuar eshte qe ka ndjenje te hipnozuar. Nuk ka ndjenje te hipnozuar. Shume njerez jane teper te relaksuar kur jane ne hipnoze, dhe relaksimi duket se eshte esenca e hipnozes. Disa njeres ndjehen te rende, kur disa te tjere ndjehen te lehte. Disa njerez kane sencasion dhe ndjenja te ndryshme. Ca te tjere nuk kane absulutisht asnje ndjenje kur jane ne hipnoze, dhe nuk besojne se kane qene ne hipnoze kur ne te vertete kane qene pa diskutim.

  Mund te me kontrolloj hipnoza?

  Hipnoza nuk mund te te beje te besh dicka qe nuk deshiron. Ka gjithmone nje ndjenje veshguese egoje. Ego nuk lejon qe hipnoza te beje nje sugjerim ofendues. Ne qofte se kjo do te ndodhte, personi del nga hipnoza.

  Mundet qe hipnoza t'me beje te tregoj sekret?

  Ne qofte se nuk deshiron te tregosh sekretet kur je ne hipnoze, atehere ajo nuk te detyron. Hipnoza nuk ka kontroll mbi subjekt. Eshte e kunderta, subjekti ka me shume kontroll mbi vetvete, me qene se ne kto momente ajo ka kontroll mbi mendjen e saj te jo-vetditshmerine. Subjekti mund te ndaloje shume lehte cdo lloj sugjerimi qe hipnoza ben, pa rendesi se sa e lehte apo e komplikuar eshte sugjerimi. Subjekti mund te hapi syte, te largohet nga gjendja e hipnozes, dhe te largohet nga dhoma ne cdo lloj momenti qe ajo deshiron.

  Duhet qe njerezit te tregojne te verteten kur jane ne hipnoze?

  Jo, njerezit mund te genjejne kur jane ne hipnoze.

  Teori per Hipnoz Hipnoza

   Current date/time is Sun Aug 25, 2019 12:34 pm