Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin Empty Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 6:44 pm

  1) Shko tek C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

  2) Gjejm fajllin me emrin 'hosts'

  3) E hap me notepad ( me 1 fjal me nje tekst editor po te gjithe perdorim Notepad ose WordPad )dhe nen "127.0.0.1 localhost" shkruan 127.0.0.2 www.faqjaqedonmebloku.com
  4) Bejeni save kete ( ruajeni ) dhe tash shko hap browserin dhe shkruaje ate siten qe e blokove do te shohesh qe nuk mundesh me kyq ne ate site.

  5) Per te blokuar dmth webfaqe me shum jo veq 1 ateher shkojm keshtu :
  127.0.0.2 www.faqjaqedonmebloku.com 127.0.0.3 www.faqjaqedonmebloku.com e kshttu pra vazhdon me radh me tjera
  DeFFo
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin Empty Re: Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin

  Post by DeFFo on Thu Mar 26, 2009 6:46 pm

  Flm shum per Postin

   Current date/time is Wed May 22, 2019 9:55 am