Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Lojërat funksionojnë më shpejt në Windows 7 sesa në Vista

  Share
  avatar
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Lojërat funksionojnë më shpejt në Windows 7 sesa në Vista

  Post by Admin on Thu Mar 26, 2009 6:02 pm

  Duket se sistemi operativ i radhës Windows 7 qysh tani është një produkt i përpunuar bukur mirë; madje edhe lojërat funksionojnë njëjtë mirë apo edhe më shpejt sesa në Vista.

  Djelmoshat nga faqja e portalit PC Perspective kanë bërë një nga testet më të detajuara sa u përket lojërave në Windows 7, duke përdorë lloj-lloj lojërash dhe shtatë kartela të ndryshme grafike. Rezultatet kanë befasuar këndshëm; Windows 7 punon më shpejt dhe më besueshëm, pa u ndaluar, derisa lojërat në të funksionojnë më shpejt sesa në sistemin e mëhershëm operativ - Windows Vista.

  Sa për rikujtim, edhe pse Vista kishte premtuar shumë gjëra kur bëhej fjalë për lojërat kompjuterike, deri më sot disa lojëra në këtë sistem operativ punojnë më ngadalë sesa në paraardhësin e tij, Windows XP. Megjithatë, duket se Windows 7 do të ndryshojë këtë traditë, e madje tani për tani bëhet fjalë vetëm për versionin eksperimental të tij!


  _________________
  IT Support
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Re: Lojërat funksionojnë më shpejt në Windows 7 sesa në Vista

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 6:56 pm

  nice info

   Current date/time is Sun Jul 22, 2018 11:53 pm