Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Disa këshilla per sëmundjet e stomakut! 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Disa këshilla per sëmundjet e stomakut! Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Disa këshilla per sëmundjet e stomakut! Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Disa këshilla per sëmundjet e stomakut!

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Disa këshilla per sëmundjet e stomakut! Empty Disa këshilla per sëmundjet e stomakut!

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 5:55 pm

  Ç’duhet bërë për t’u mbrojtur prej shqetësimeve të stomakut?

  Mjekët janë të mendimit se është më mirë të hahet nga pak dhe shpesh.
  Mos hani para gjumit pasi vazhdimi i punës edhe natën e lodh stomakun.
  Hani minimumi 3-4 orë para gjumit.
  Hani me kafshata të vogla për tu përtypur dhe tretur më mirë.
  Mos hani në këmbë apo shpejt.
  Mos hani ushqime shumë të nxehta apo shumë të ftohta.
  Mos u shtrini menjëherë pas ushqimit.
  Mos bëni ushtrime gjimnastikore pas ushqimit.
  Ushqimet me kafein (kafeja , kola, çaji ) nuk ju bëjnë mirë.
  Ushqimet apo pijet me aciditet ( p.sh lëng portokalli ) hollojini me ujë.
  Mos përdorni alkol apo cigare.
  Mos përdorni të skuqurat.
  Mos përdorni shumë qepën.
  Mos përdorni shumë çokollatën.

  Disa këshilla per sëmundjet e stomakut! Stomach-ache

   Current date/time is Mon Jun 17, 2019 7:46 am