Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Dëmet e pirjes së duhanit 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Dëmet e pirjes së duhanit Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Dëmet e pirjes së duhanit Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Dëmet e pirjes së duhanit

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Dëmet e pirjes së duhanit Empty Dëmet e pirjes së duhanit

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 5:46 pm

  Shkakton kancer të mushkërisë dhe provokon azmën.
  Kanceri i buzëve, i fytit dhe gurmazit.
  Shkakton kancer të mitrës dhe bëhet shkak për një menopauz të hershme.
  Është një nga shkaktarët e kancerit të fshikzës së urinës.
  Një nga shkaktarët e kancerit të pankreasit.

  Era e keqe e gojës, sëmundjet e dhëmbëve dhe mishrave të tyre.
  Dëmtimi i shijes së gjuhës dhe nuhatjes.
  Shkatërrim të qelizave të trurit, mungesë të kujtesës, vështirësi në mësim.
  Dëmton sytë duke shkaktuar perde të syve.
  Dëmton lëkurën duke e rrudhur atë.
  Shkakton infeksione të ndryshme të rrugëve të frymëmarrjes.
  Shpejton forcimin e damarëve duke shkaktuar tension të lartë.

  Shkakton bllokim të damarëve të trurit dhe zemrës duke ndikuar keq mbi këto organe.
  Pengon ereksionin tek meshkujt.
  Shkakton gastrit, ulçer apo reflu në traktin tretës.
  Vonon shërimin e plagëve të ndryshme.
  Shkaktar i sëmundjes BURGER (bllokon damarët e këmbëve dhe nëse cigarja nuk lihet e çon të sëmurin deri në prerje të këmbës).
  Shpejton osteoporozën.
  Dëmton thonjtë.

  Dëmet gjatë shtatzanisë

  Cigarja është mjaft e dëmshme për shëndetine e embrionit. Ju lutem nëse pini lëreni dhe bëni një sakrificë për bebin tuaj. Ndoshta ky mund të jetë dhe një rast i mirë që dhe ju ta lini atë.

  Lindja para kohe
  Çarja para kohe e cipës së amnionit
  Shkulja e placentës nga vendi
  Tensioni i lartë
  Vdekja e embrionit
  Zhvillim i prapambetur fizik i embrionit
  Probleme të mushkërisë pas lindjes

  Mos harroni se lëndët që përmban cigarja kalojnë edhe në qumështin e nënës.

   Current date/time is Mon Jun 17, 2019 7:47 am