Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Mashkulli shtatzënë pret binjakë

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Mashkulli shtatzënë pret binjakë

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 12:17 am


  Ruben Noe Coronado do të bëhet mashkulli i parë i cili do të lind binjakë. Ky spanjoll, më saktësisht spanjolle, 25-vjeçar, i është nënshtruar procesit të ndërrimit të gjinisë, mirëpo paksa e ka shtyrë atë sa për të mbetur shtatzënë dhe lindur.

  Ai është nënshtruar fekondimit artificial pasi që doktorët i kanë thënë të dashurës së tij, e cila ka fëmijë nga lidhjet e mëhershme, se nuk do të mund të ketë më fëmijë.

  Coronado, i cili ka lindur si grua dhe është quajtur Estefania, sipas ligjit spanjoll ende konsiderohet grua, derisa baba do të duhej të bëhej në muajin shtator.

  Ai është transseksuali i parë spanjoll i cili ka mbetur shtatzënë dhe do të bëhet transseksuali i parë i cili ka lindur fëmijë, nëse çdo gjë shkon sipas planit.

  Pas lindjes ai mendon të vazhdojë me procesin e ndërrimit të gjinisë dhe fëmijëve të tij tu bëhet babë, e jo nënë.

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 8:02 am