Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Barcoleta te zgjedhura!!!

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Barcoleta te zgjedhura!!!

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 12:13 am


  Dyfish
  Një burrë i palumtur me martesën e tij kthehet në shtëpi i dehur tapë.
  Gruaja ia hap derën, e ai thotë:
  - Pasha zotën, unë jam shumë i pafat.
  - Pse more?
  - Tërë natën kam pi që të harrojë, e tash po më dukeni dy!

  Gremina
  Pyet Shuli nënën:
  - Pse po shtyjmë veturën në greminë?
  E ëma i përgjigjet:
  - Mos fol biri im, do ta zgjosh babën..."

  Harrestari
  Në dhomën intensive rrinë shtrirë tre pacientë dhe flasin.
  I pari thotë:
  - Ky far kirurgu jonë shumë po harrojke. Kur më ka operuar zorrën qorre, ka harruar fashën në bark, e më ka hap e mbyllë prapë.
  I dyti thotë:
  - Jooo, nuk është ajo kurrgjë. Kur më ka operuar këmbën, në të i ka harruar gërshërët!
  E i treti hesht dhe dëgjon me gojë të hapur dy të parët kur pas pak hyn kirurgu në dhomë dhe pyet:
  - Allahile, a ma keni parë diku çadrën?

  Kompjuteristët
  Ecin dy kompjuteristë të pasionuar rrugës dhe njëri i thotë tjetrit:
  - Shihe more çfarë femre! Çka i paska 'properties'...
  - Lere, lere ajo është 'read-only'.

  Osama
  Osama Bin-Laden fillon të besoj në astrologji dhe shkon tek një astrolog për ta pyetur se kur do të jetë dita që ai do të vdes.
  - Do të vdesësh në një festë amerikane, i thotë astrologu.
  - Si mund të jesh i sigurt për këtë?, pyet Bin-Laden.
  - Epo, çfarëdo dite që ti do të vdesësh do të jetë një festë amerikane.

  Gruaja
  Burri i afrohet një gruaje shumë të bukur në një supermarket shumë të madh dhe e pyet:
  - E di si, e kam humbur gruan në këtë supermarket. A mund të flasësh me mua për pak minuta?
  - Pse?
  - Sepse çdoherë që flas me një grua të bukur gruaja ime më del para sysh.

  Vizitat
  Një natë, një çift derisa po shtriheshin në krevat, burri e prek me butësi gruan rreth qafës dhe fillon t’ia fërkojë duart e saj. Gruaja i kthehet dhe i thotë:
  - Më fal, i dashur. Nesër kam një vizitë tek gjinekologu dhe dua të jem e freskët.
  Burri, i refuzuar, kthehet në anën tjetër dhe tenton të fle. Pas pak minutash, kthehet sërish dhe prek gruan e tij. Kësaj radhe ai i pëshpërit në vesh:
  - A mos ke nesër vizitë edhe tek dentisti, jo?!

  Shefi
  Gjatë një takimi të stafit shefi ankohet se nuk po e respektonin sa duhet. Të njëjtën ditë shkon në një dyqan të afërm dhe blen një shenjë e cila shkruante, "Unë jam Shefi" dhe e ngjet në derën e zyrës.
  Më vonë gjatë ditës kthehet nga pushimi i drekës e gjen një porosi që dikush i kishte lënë dikush. "Gruaja juaj ka thirrur, e ka kërkuar shenjën e vet prapa!

  Punë burrash
  E shtynë gruaja burrin të bëjë punët e shtëpisë..., dhe kështu ai shkon në banjë dhe dëshiron të pastroj bluzën e tij në lavatriçe.
  Pas dy minutash, e pyet gruan:
  - Cilin program duhet ta aktivizoj në lavatriçe?
  - Varet, ia kthen gruaja.
  - Çfarë po shkruan në bluzë?
  - Manchester United, ia kthen burri.

   Current date/time is Sun Sep 23, 2018 5:33 am