Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Vjen edhe Golf VI GTD

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Vjen edhe Golf VI GTD

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 12:05 am


  Volkswagen Golf VI bëhet edhe me versionin me naftë GTD, i cili së shpejti do të paraqitet edhe zyrtarisht.

  Në panairin e radhës së automjeteve AMI në Leipzig të Gjermanisë, i cili mbahet nga 28 mars deri më 5 prill të këtij viti, publikut do t’i paraqitet edhe Golf VI edhe në versionin GTD.

  GTD nën kapak do të ketë motorin e njohur me naftë prej 2.0 litrash dhe 170 KF, që i mundëson Golfit të arrijë shpejtësinë prej 100 km/h për 8.2 sekonda. Shpejtësia maksimale është 220 km/h.

  Natyrisht, në ofertë përveç marshit mekanik prej gjashtë shpejtësish do të jetë edhe marshi DSG me friksion të dyfishtë dhe shtatë shpejtësi transmetimi.

  Dallimet më të mëdha në mes të GTI-së së re janë në motorizim, ndryshe pamja është shumë e ngjashme.

  Edhe enterieri është shumë i ngjashëm me atë nga GTI, që nënkupton ulëse, timon dhe pedale sportive si dhe pajisje shumë të pasura.

   Current date/time is Tue Jul 17, 2018 8:01 am