Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever

Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome 14t6gw1
Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin

Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome Acer_Aspire_5610_Notebook_1
Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin

Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome Ss_encarta_premium_home
Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome

  milan4ever
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome Empty Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome

  Post by milan4ever on Wed Mar 25, 2009 6:58 pm

  Per kete gje na nevojitet Resource Hacker...

  Ate mund ta downloadoni ketu:
  Code:
   http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

  Pastaj Procedura eshte keshtu ....:

  Pasi qe ta shkarkojme programin e instalojm ate ne kompjuter...

  Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File > Open tani shkojm tek: C:\WINDOWS\system32 dhe e gjejm fajllin logonoui.exe

  Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033

  Tani te Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe ju e deshironi dhe e ruajm tek C:\WINDOWS\system32

  Dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi rregullu me lart
  shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon dhe ka fundit e keni UIHost dhe klikojm dy her ne te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni emrin si e keni ruajtur me pare
  tani ja bejm restart kompjuterit dhe pastaj do te funksjonon.. Shpresoj te jeni te kenaqur..>!
  Admin
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome Empty Re: Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome

  Post by Admin on Wed Mar 25, 2009 7:51 pm

  Nice post bravo....


  _________________
  IT Support
  DeFFo
  DeFFo
  Moderator
  Moderator

  Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome Empty Re: Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome

  Post by DeFFo on Thu Mar 26, 2009 6:49 pm

  Bravo Flm per postin

  Sponsored content

  Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome Empty Re: Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Mon Jun 17, 2019 7:45 am